Po 13 latach LOT wraca na trasę Warszawa – Dublin

Wraz z 23 sierpnia br. Polskie Linie Lotnicze LOT wracają do regularnych rejsów na trasie Warszawa-Dublin. Reaktywacja nastąpi po 13 latach. Teraz pasażerowie skorzystają z połączeń z Lotniska Chopina w Warszawie, które będą odbywać się 4 razy w tygodniu. Podróżni dotrą do Dublina wygodnymi Boeingami 737-800 NG.

Rozkład lotów od 23 sierpnia 2020

Rafał Milczarski, prezes LOT-u, zaznacza, że bezpośrednie połączenie ze stolicą Irlandii to ważny element rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki polskiego przewoźnika. Ze względu na fakt, że Dublin zamieszkuje duża liczba osób polskiego pochodzenia, przywrócenie rejsów z lotniska w Warszawie było tylko kwestią czasu. Milczarski jest przekonany, że z czasem z bezpośrednich lotów PLL skorzystają także podróżni z innych państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Rozkład Warszawa-Dublin prezentuje się następująco:

  • Warszawa – Dublin (1-3-5-7)
  • Warszawa 14:35 – Dublin 16:35 (LO 299)
  • Dublin 17:50 – Warszawa 21:50 (LO 300)

Dublin atrakcyjnym kierunkiem dla Polaków

Reaktywacja trasy do Irlandii to dobra wiadomość dla turystów, emigrantów (mieszka tam około 50 tysięcy Polaków) i biznesmenów. Dublin wyróżnia się pod kątem interesującego folkloru, architektury i przyrody. Znajdują się tam m.in. charakterystyczne klify i piękne wybrzeża. Oprócz tego swoje siedziby w tym mieście mają najwięksi biznesowi giganci, jak Apple, Paypal, eBay czy Google, co dodatkowo zwiększa jego biznesowy potencjał.

Oceń ten post
Miałeś problem z opóźnionym lub odwołanym lotem?
Pozwól nam go rozwiązać!
Bezpłatnie sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie i uzyskaj nawet
2760 złotych rekompensaty dla każdego pasażera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *