4 min. | 10 marca 2020
WizzAir zawiesił wszystkie loty do Włoch
Sytuację związaną z koronawirusem odczuwają nie tylko turyści, ale także przewoźnicy – w przypadku WizzAir nie mogło być inaczej. Jeszcze przed zamknięciem granic przez Polskę tanie linie lotnicze w trosce o zdrowie pasażerów wycofały się z licznych połączeń, w tym między innymi do Włoch. Co warto wiedzieć o aktualnej sytuacji? Czy WizzAir zrezygnował z innych lotów? Jak uzyskać zwrot za anulowane połączenie? Podpowiadamy.
Od kiedy nie polecisz do Włoch z WizzAir
Tanie linie lotnicze WizzAir zawiesiły wszystkie loty do Włoch już 10 marca. Do dziś sytuacja nie uległa zmianie, a do listy odwołanych połączeń dołączyły nowe państwa. Decyzja przewoźnika była podyktowana kwarantanną ogłoszoną przez włoskiego premiera, której celem było opanowanie epidemii koronawirusa. WizzAir zrezygnował z połączeń do wszystkich dotychczasowych lokalizacji. Na liście znalazły się następujące miasta:
- Bolonia,
- Werona,
- Turyn,
- Rzym Ciampino,
- Rzym Fiumicino,
- Alghero,
- Bari,
- Wenecja Treviso,
- Piza,
- Katania,
- Neapol,
- Mediolan Malpensa,
- Mediolan Bergamo.
Dotychczasowe zawieszenie lotów do Włoch obowiązuje do 3 kwietnia, jednak z całkowitą pewnością zostanie ono przedłużone.
Zawieszenie lotów nie tylko do Włoch
Zmieniająca się dynamicznie sytuacja w Polsce oraz wprowadzane przez rząd obostrzenia i restrykcje związane między innymi z możliwością przemieszczania się, wymusiły na tanich liniach lotniczych zawieszenie wszystkich lotów nie tylko do Włoch, ale także na pozostałych trasach międzynarodowych z i do Polski. Siatka połączeń uległa zmianie już o północy 15 marca 2020 r. i będzie obowiązywać przynajmniej do 11 kwietnia, chyba że rząd zdecyduje się na przedłużenie stanu zagrożenia epidemicznego lub wprowadzenie stanu wyjątkowego. Właśnie dlatego należy nieustannie śledzić wiadomości i informacje na stronie WizzAir, aby być na bieżąco. Co więcej, zawieszenie obejmuje również loty krajowe.
W siatce połączeń WizzAir do tej pory znajdowały się loty do Wrocławia, Warszawy, Szczecina, Poznania, Katowic, Krakowa czy Gdańska. Pasażerowie mogli podróżować za pośrednictwem linii lotniczych do takich krajów jak Wielka Brytania, Włochy, Izrael, Holandia, Niemcy, Portugalia, Hiszpania i wielu innych.
Jak odzyskać pieniądze za odwołany lot do Włoch
Decyzja o odwołaniu lotów do Włoch i innych lokalizacji przez tanie linie lotnicze postawiła w trudnej sytuacji wielu pasażerów. Stanęli oni przed koniecznością nie tylko zmiany planów i rezygnacji z podróży, ale także ubiegania się o zwrot za kupione wcześniej bilety do jednej z kilkunastu włoskich miejscowości obsługiwanych przez WizzAir. Jak odzyskać pieniądze? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób bilety zostały kupione. Jeśli nabyto je za pośrednictwem któregoś z biur podróży, to należy kontaktować się bezpośrednio z jednym z ich przedstawicieli. Natomiast w sytuacji, gdy lot zarezerwowano na stronie internetowej WizzAir, przewoźnik umożliwia ubieganie się o zwrot za pośrednictwem:
- strony wizzair.com,
- aplikacji mobilnej.
Klienci mają do wyboru dwie możliwości:
- zwrot całej sumy za bilety na odwołany lot do Włoch,
- skorzystanie z opcji zapisania aż 120% wspomnianej kwoty na koncie WizzAir, którą można wykorzystać na zakup biletu lub wykupienie usługi WizzAir w przyszłości (przez maksymalnie 24 miesiące).
Aby skorzystać z 120% kwoty za odwołany lat, konieczne jest wcześniejsze założenie konta w serwisie WizzAir.
WizzAir – tanie linie lotnicze
WizzAir to węgierski przewoźnik, który rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2004 r. W tym samym roku pierwszy samolot tanich linii lotniczych wystartował z Katowic. Firma z 5 bazami w Polsce (Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk i Wrocław) i 26 na świecie obsługuje Europę Środkowo-Wschodnią oraz Europę Zachodnią. Na liście destynacji oferowanych przez WizzAir znajdują się także miasta w Izraelu i Gruzji. Największym rywalem przewoźnika jest RyanAir, który oferuje bilety w równie atrakcyjnych cenach. I jedna, i druga tania linia lotnicza obecnie zawiesiła wszystkie loty na terenie Europy.
Pozwól nam go rozwiązać!
2760 złotych rekompensaty dla każdego pasażera.
Dodaj komentarz